Mijn Trabant liep al tijden wat onzuiniger, namelijk zo'n 1:9, of in moderne omschrijvingen 11,1 l/100km.
Diverse zaken nagekeken, zoals de carburateurinstellingen en gekeken of de choke bleef hangen.
Tijdens het rijden merkte ik verder vrij weinig aan de auto. Op het laatst kreeg de Trabant bij hard optrekken of hogere toerentallen last van inhouden (fuel cut). Daaruit kon ik opmaken, dat er waarschijnlijk te weinig brandstof in de carburateur kwam. Ik rook toen ook voor het eerst een flinke benzinedamp in de cabine. Dat bevestigde wat ik al dacht: brandstoflekkage.
Nadat ik de motorkap heb opengemaakt, zag ik direct wat er loos was. De brandstof gutste uit de Filterglocke/Wassersack (dat plastic grijze bakje) onder de tank.
Kennelijk heeft dat al heel lang niet meer goed op zijn plek gezeten en is hij steeds losser gaan zitten. Dit zou door de nieuwe brandstoffen kunnen komen, welke tegenwoordig ook zijn voorzien van ethanol als ik me niet vergis. Dat maakt het plastic ruimer en daardoor gaat het steeds losser zitten. Na diverse malen dit bakje aangedraaid te hebben, tot de conclusie gekomen, dat hij 'op' is.
Ik ga hem nu vervangen voor een nieuwe. Kennelijk ontbreekt er ook nog een pakking tussen de schroefdraad en het bakje.
Al met al een kleinigheidje om te vervangen, want je hoeft niets los te halen. Kosten: paar euro online. Neem meteen een aluminium versie, dan ben je er meteen vanaf.
Dit had mij veeeeeeel dure liters brandstof kunnen besparen en vieze olievlekken op de rijbaan...
Dus... verbruikt je Trabant wat meer, loop de Wassersack eens na